O nás

Vítejte v Banna House, prvním česko-čínském projektu věnovaném Yunnanské čajové kultuře a evropskému čajovému výzkumu

Tea Chamber

Co je to Banna House?

Banna House je zkrácený název pro Autonomní daiskou prefekturu Xishuangbanna (西双版纳), čajové místo proslavené puerh čajem při hranicích Číny, Laosu a Myanmaru představující rozlohu přibližně 1/4 České republiky   (± 20 000 km²). Naším posláním je přinést kousek tropické Xishuangbanny do Evropy a zvýšit povědomí o místní čajové kultuře

Naše Čajová komnata (Chashi 茶室) představuje malý kousek tropické Xishuangbanny v samotném srdci Prahy (Vyšehradská 11, Praha 2). Podobně jako rodinné čajovny v Yunnanu nabízíme od roku 2022 bezplatné degustace čaje a jedinečný zážitek z pití místních čajů. Čaj připravuje Shanshan Lin, certifikovaná čajová mistryně z Jinuo a místní pěstitelka čaje z oblasti Xishuangbanna. Její manžel, Richard Grünwald, je postdoktorandský výzkumník a výkonný manažer, který se stará o administrativu a další rozvoj podnikání.

Black and Blue Wave Surfing Club Logo(2)
Proč si vybrat Banna House?

Naše čaje pocházejí přímo od rodinných příbuzných, spolužáků a dalších přátel, kteří buď sklízejí anebo zpracovávají čaj z dvanácti čajových hor v oblasti Xishuangbanna. Díky Shanshan, která pochází z vesnice Jinuoshan (基诺山) uvnitř oblasti Xishuangbanna, jsme schopni čaje kupovat přímo od zdroje bez třetích stran, což nám pomáhá nabízet čaje lepší kvality za rozumné ceny. V současné době u nás najdete více než 100 čajů z oblasti Xishuangbanna, včetně některých velmi speciálních čajů, které se zřídka dostanou mimo místní trh.

Na rozdíl od jiných dodavatelů čaje jsme transparentní ohledně našich pěstitelů a výrobců čaje, včetně místa původu a deklarované kvality. Navíc poskytujeme pravidelné záznamy o chuťových profilech čajů a rovněž sdílíme další užitečné informace na základě přímé komunikace s místními pěstiteli a výrobci čaje v různých dialektech. V neposlední řadě provádíme systematický výzkum čaje díky Shanshaninu manželovi, Richardu Grünwaldovi, který zvyšuje povědomí o evropské čajové kultuře a rozdílech mezi puer čaji. Pro více informací sledujte naši webovou stránku www.bannahouse.cz/.

Black and Blue Wave Surfing Club Logo(3)

Co ještě máte?

Kromě čajů máme také rozsáhlou sbírku čajového nádobí s více než 500 unikátními produkty, od ručně vyráběných konviček, gaiwanů a šálků po různé bambusové čajové nástroje, unikátní dřevěná čajová moře, roztomilé čajové duchy a mnoho dalšího cenově dostupného čajového příslušenství, které uspokojí všechny vaše potřeby, ať už jste začátečník anebo expert. Vřele doporučujeme prohlédnout si naši kolekci Nixing a Jianshui čajového nádobí všech velikostí, tvarů a vzorů od našich čajových hrnčířů, které představují vrchol hliněného umění.

V současné době přibližně 30 % produktů v naší sbírce pochází z Xishuangbanna. Zastupují je slavná Dai čajová keramika (daitao 傣陶) a další ručně vyráběné doplňky od místních etnických skupin, jako jsou víceúčelové textilní taštice, šťavnaté černo-tygří arašídy a různé pestrobarevné látky. Zbytek produktů je převážně zaměřen na zlepšení vašeho čajování a různých drahocenných dárků a překrásných balení pro vaše blízké. 

Weixin Image_20230626135727

 
Organizujete veřejné akce?

Za poslední dva roky (2022-2024) jsme se zúčastnili více než 30 čajových akcí, festivalů a charitativních akcí v Evropě. Zatímco jsme obdrželi relativně pozitivní zpětnou vazbu na naši práci a navázali hlubší vztahy s čajomilci z celého světa, neustále se snažíme zlepšovat naše služby, budovat základy pro systematický evropský čajový výzkum a hledat kvalitnější produkty za dostupné ceny. Tento přístup však vyžaduje obrovské množství času a úsilí, což nám v současné době nedává prostor pro organizování nebo účast na jakýchkoli veřejných akcích až do konce roku.

Přesto nás můžete kdykoli navštívit v naší Čajové komnatě, kde si můžete vychutnat naše čaje a dozvědět se více o tajemství čaje. Jsme otevřeni od pondělí do neděle mezi 14:00 a 21:00. Kromě toho se můžete seznámit s čajovou terminologií a geografií místních čajových hor nebo si vyzkoušet čínskou kaligrafii. Další možností je prozkoumat naše nové online vzdělávací nástroje, které plánujeme spustit na našem webu na podzim 2024. Tyto doplňky budou veřejnosti přístupné zdarma a usnadní hlubší pochopení čajové kultury Xishuangbanna.

V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit a čaj s Vámi ~

Shanshan Lin | Zakladatelka

Richard Grünwald | Zakladatel

黑