O nás

Shanshan Lin

Vážení čajomilci, jmenuji se Shanshan Lin a je mi velkou ctí vám představit široký výběr puer čajů a čajového příslušenství z oblasti Xishuangbanna (西双版纳). Ačkoliv tato oblast na jihu čínské provincie Yunnan představuje přibližně 1/3 rozlohy České republiky, věhlas puer čajů lze datovat již od 3. století v souvislosti s rozvojem koňské a čajové stezky, kde se čaj používal jako platidlo. Má rodina pochází z etnické skupiny Jinuo (基诺族), jedné z 13 etnických minorit žijící v Xishuangbanně. Zpracováním a sběrem čaje se věnuji již od malička, neboť má rodina disponuje vlastní čajovou plantáží v oblasti Youle (攸乐山).

Předěl v mém životě přinesl konec roku 2016, kdy jsem se setkala s, Richardem Grünwaldem, který v té době byl na vědeckém výzkumu po Xishuangbanně. Společné cestování a soužití během pandemie COVID-19 pak vyústilo ve svatbu, která se podle místních tradic konala v Youleshan v prosinci 2021. Od konce srpna 2022 jsme se pak s mým manželem a synem přestěhovali do Prahy, kde se aktivně věnuji zvyšování povědomí o Xishuangbanně skrze sociální sítě (Facebook, Instagram a Tiktok) a nejrůznější typy akcí (čajové festivaly, workshopy a semináře). Hovořím plynně několika jazyky a místními dialekty. V únoru 2022 jsem se rovněž rozhodla zvýšit svoji čajovou kvalifikaci prostřednictvím několika týdenního kurzu přípravy čajového obřadu ve městě Jinghong, který jsem úspěšně zakončila certifikátem.

Naše čaje nabízíme ve třech různých kategoriích (Banna kvalita, vzácná kvalita a královská kvalita), přičemž hlavní důraz klademe na dovoz čajů z šesti prastarých čajových hor (Yibang, Yiwu, Mangzhi, Gedeng, Manzhuang a Youle). V Banna House nakupujeme přímo od místních farmářů a řemeslníků s poměrným zastoupením etnických minorit. Díky tomu jsme schopni kontrolovat způsob výroby a přinést kousek naší "Banny" až k vám. Naše čajové zboží je vybíráno tak, aby uspokojilo nejen úplné začátečníky, ale i náročné čajové dobrodruhy. Naší hlavní specialitou je prodej Daiské keramiky (Daitao 傣陶) a jedinečných etnických doplňků, které k Xishuangbanně neodmyslitelně patří. Mimo to nabízíme vzdělávací semináře a degustační workshopy určené pro ty, kteří se chtějí dostat až za hranice poznání a krás Xishuangbanny. Věřím, že si Banna House zamilujete a budu se těšit na zpětnou vazbu.

Vaše Shanshan ~