HY011 - Yixing konvička 280 ml

 
 
900 Kč
Dostupnost: Skladem
Kód: HY016
HY011 - Yixing konvička 280 ml
HY011 1
Výprodej

Detailní popis produktu

Obecné shrnutí
Žlutá Yixing konvička ve tvaru dýně s motivem květin. Konvička byla strojově vyrobena a ručně dokončena. Čajová konvička je vyrobena z Yixing hlíny (宜兴), která pochází z provincie Jiangsu (江苏) na severozápadě Číny. Čajová konvička je vybavena vnitřním keramickým sítkem. Tento typ neglazované čajové keramiky nejen vylepšuje chuťový prožitek z pití čaje.

Historie a výroba
Historie této keramiky sahá až do čínské dynastie Ming (1368-1644) a patří mezi jednu ze čtyř nejslavnějších typů čínské čajové keramiky. Konvička byla zakoupena na místním trhu ve městě Xuzhou (徐州) Shanshaninou sestrou, Shuangshuang. Prodejce se nám však bohužel nepodařilo dohledat.

Poznámka před použitím
Pro zlepšení chuťových vlastností doporučujeme používat jeden typ či podobné typy čajů v čajové konvičce (např. ne-fermentované čaje jako shengcha 生茶 a Yunnanský bílý čaj 白茶 či fermentované/oxidované čaje jako shucha 熟茶, Yunnanský červený čaj 红茶 či oolongy 乌龙). Rovněž doporučujeme před použitím konvičku povařit v hrnci s horkou vodou a s Vaším oblíbeným čajem po přibližně 20-30 minut. Díky tomu se zbavíte stopového množství prachu a nečistost, a zároveň lépe přizpůsobíte čajovou konvičku Vašemu preferovanému typu čaje. Zlepšení chuťových vlastností by jste měli zaznamenat až po 4-5 čajování, takže buďte trpěliví.

Doplňkové parametry

Kategorie: Čajová keramika
Producer / Výrobce: Neznámý
Teaware type / Čajová keramika: Yixing 宜兴
Height / Výška: 9,5 cm
Width (inner) / Šířka (vnitřní): 8,9 cm
Width (outer) / Šířka (vnější): 14,1 cm
Volume / Objem: 280 ml