HN077 - Nixing konvička 100 ml

 
 
3 500 Kč
Dostupnost: Skladem
Kód: HN082
HN077 - Nixing konvička 100 ml
HN077 1
Novinka

Detailní popis produktu

Obecné shrnutí
Kvalitní a ručně vyráběná Nixing konvička s vyrývanými motivy. Čajová konvička je vyrobena z Nixing hlíny (坭兴), která pochází z provincie Guangxi na jihozápadě Číny. Čajová konvička je vybavena vnitřním keramickým sítkem. Tento typ neglazované čajové keramiky nejen vylepšuje chuťový prožitek z pití čaje, ale zároveň napomáhá k zachování hrnčířského řemesla pro další generace.

Historie a výroba
Historie této keramiky sahá až do čínské dynastie Tang (618-907) a patří mezi jednu ze čtyř nejslavnějších typů čínské čajové keramiky. Tato čajová konvička byla vyrobena Yuxin, Shanshaninou bývalou spolužačkou, která se hrnčířství věnuje posledních dvacet let. Yuxin se specializuje na výrobu čajové keramiky z oblasti Nixing (泥性) a pracuje v malé rodinné hrnčířské dílně v přilehlé provincii Guangxi (广西).

Poznámka před použitím
Pro zlepšení chuťových vlastností doporučujeme používat jeden typ či podobné typy čajů v čajové konvičce (např. ne-fermentované čaje jako shengcha 生茶 a Yunnanský bílý čaj 白茶 či fermentované/oxidované čaje jako shucha 熟茶, Yunnanský červený čaj 红茶 či oolongy 乌龙). Rovněž doporučujeme před použitím konvičku povařit v hrnci s horkou vodou a s Vaším oblíbeným čajem po přibližně 20-30 minut. Díky tomu se zbavíte stopového množství prachu a nečistost, a zároveň lépe přizpůsobíte čajovou konvičku Vašemu preferovanému typu čaje. Zlepšení chuťových vlastností by jste měli zaznamenat až po 4-5 čajování, takže buďte trpěliví.

Doplňkové parametry

Kategorie: Čajová keramika
Producer / Výrobce: Yuxin
Teaware type / Čajová keramika: Nixing 坭兴
Height / Výška: 6,2 cm
Width (inner) / Šířka (vnitřní): 7,2 cm
Width (outer) / Šířka (vnější): 11,6 cm
Volume / Objem: 100 ml