HN049 - Nixing gaiwan 130 ml

 
 
2 700 Kč
Dostupnost: Skladem
Kód: HN056
HN049 - Nixing gaiwan 130 ml
HN049 1
Novinka

Detailní popis produktu

Obecné shrnutí
Kvalitní a ručně vyráběný Nixing gaiwan. Čajový gaiwan je vyroben z Nixing hlíny (坭兴), která pochází z provincie Guangxi na jihozápadě Číny.  Gaiwan je vybaven vnitřním keramickým sítkem. Tento typ neglazované čajové keramiky nejen vylepšuje chuťový prožitek z pití čaje, ale zároveň napomáhá k zachování hrnčířského řemesla pro další generace.

Historie a výroba
Historie této keramiky sahá až do čínské dynastie Tang (618-907) a patří mezi jednu ze čtyř nejslavnějších typů čínské čajové keramiky. Tento gaiwan byl vyroben Yuxin, Shanshaninou bývalou spolužačkou, která se hrnčířství věnuje posledních dvacet let. Yuxin se specializuje na výrobu čajové keramiky z oblasti Nixing (泥性) a pracuje v malé rodinné hrnčířské dílně v přilehlé provincii Guangxi (广西).

Poznámka před použitím
Pro zlepšení chuťových vlastností doporučujeme používat jeden typ či podobné typy čajů v čajovém gaiwanu (např. ne-fermentované čaje jako shengcha 生茶 a Yunnanský bílý čaj 白茶 či fermentované/oxidované čaje jako shucha 熟茶, Yunnanský červený čaj 红茶 či oolongy 乌龙). Rovněž doporučujeme před použitím gaiwan povařit v hrnci s horkou vodou a s Vaším oblíbeným čajem po přibližně 20-30 minut. Díky tomu se zbavíte stopového množství prachu a nečistost, a zároveň lépe přizpůsobíte čajový gaiwan Vašemu preferovanému typu čaje. Zlepšení chuťových vlastností by jste měli zaznamenat až po 4-5 čajování, takže buďte trpěliví.

Doplňkové parametry

Kategorie: Čajová keramika
Producer / Výrobce: Yuxin
Teaware type / Čajová keramika: Nixing 坭兴
Height / Výška: 7,4 cm
Width / Šířka: 8,4 cm
Volume / Objem: 130 ml