HJ013 - Jianshui konvička 90 ml

 
 
3 500 Kč
Dostupnost: Skladem
Kód: HJ013
HJ013 - Jianshui konvička 90 ml
HJ013 1
Novinka

Detailní popis produktu

Obecné shrnutí
Kvalitní a ručně vyráběná Jianshui konvička s vyrývaným motivem. Čajová konvička je vyrobena z Jianshui hlíny (建水), která pochází z provincie Yunnan na jihu Číny. Konvička je opatřena razítkem kvality a prodávána s certifikátem pravosti. Konvička je vybavena vnitřním keramickým sítkem. Tento typ neglazované čajové keramiky nejen vylepšuje chuťový prožitek z pití čaje, ale zároveň napomáhá k zachování hrnčířského řemesla pro další generace.

Historie a výroba
Historie této keramiky sahá až 3500 let a je jednou ze čtyř nejslavnějších typů čínské čajové keramiky. Tato Jianshui konvička byla vyrobena Zhenem, Shanshaniným bývalým spolužákem, který se hrnčířství věnuje posledních deset let. Zhen se specializuje na výrobu hnědo-fialové keramiky z oblasti Jianshui (建水) a pracuje v malé rodinné hrnčířské dílně v přilehlé prefektuře Honghe (红河).

Poznámka před použitím
Pro zlepšení chuťových vlastností doporučujeme používat jeden typ či podobné typy čajů v čajové konvičce (např. ne-fermentované čaje jako shengcha 生茶 a Yunnanský bílý čaj 白茶 či fermentované/oxidované čaje jako shucha 熟茶, Yunnanský červený čaj 红茶 či oolongy 乌龙). Rovněž doporučujeme před použitím konvičku povařit v hrnci s horkou vodou a s Vaším oblíbeným čajem po přibližně 20-30 minut. Díky tomu se zbavíte stopového množství prachu a nečistost, a zároveň lépe přizpůsobíte čajovou konvičku Vašemu preferovanému typu čaje. Zlepšení chuťových vlastností by jste měli zaznamenat až po 4-5 čajování, takže buďte trpěliví.

Doplňkové parametry

Kategorie: Čajová keramika
Producer / Výrobce: Zhen
Teaware type / Čajová keramika: Jianshui 建水
Height / Výška: 5,9 cm
Width (inner) / Šířka (vnitřní): 6,7 cm
Width (outer) / Šířka (vnější): 10,0 cm
Volume / Objem: 90 ml