TP017 - Aligátor čajduch

450 Kč
Dostupnost: Skladem
Kód: TP017
TP017 - Aligátor čajduch
TP016 Gattor 9
Novinka Tip

Detailní popis produktu

Obecné shrnutí
Čajoví bůžci anebo čajoví duchové (chachong 茶宠) představují různé typy malých figurek, které vás doprovázejí během vašeho čajového obřadu. Tyto půvabné figurky jsou často polévány nevyužitým čajem, aby se vytvořilo pouto mezi čajomilcem a čajovým duchem. Kromě dekorativního aspektu mají čajoví mazlíčci i svůj kulturní a symbolický význam.

Historie
Tradice používání čajových mazlíčků sahá až do dynastie Ming (1368-1644), zlaté éry Číny. Od té doby se tyto figurky staly nedílnou součástí čajových obřadů kombinující umění, tradice a osobního kouzlo. Tradičně byli čajoví mazlíčci vyrobeni z různých druhů hlíny podobných těm, které se používají k výrobě čajové keramiky. Zatímco čajoví bůžci často odrážejí osobnost a zájmy svého majitele, mnoho čajových duchů je inspirováno různými čínskými mýtickými bytostmi, která mají za cíl přinést svým majitelům štěstí, pohodu a prospěch.

Symbolismus
Aligátor je často interpretován jako symbol síly, odolnosti a ochrany. V kontextu čajového obřadu se věří, že chrání před negativními energiemi a pomáhá k zajištění harmonické prostředí. Aligátoři jsou obecně známí svou trpělivostí a nenápadností, což jsou vlastnosti, které se často objevují s meditativní povahou čajového obřadu. Podobně jako aligátoři a krokodýlové, kteří tráví většinu času ve vodě, čajový bůžek ve tvaru ležícího krokodýla je ideální pro ty, kteří holdují vodě a věnují velkou péči přípravě vody během čajové ceremonie.

Doplňkové parametry

Kategorie: Čajoví bůžci
? Producer / Výrobce: ART-06; Hongchun
Height / Výška: 4,2 cm
Lenght / Délka: 5,1 cm
Width / Šířka: 4,6 cm
? Material / Materiál: Zisha Yixing clay / Zisha Yixing hlína
Production / Produkce: Hand-made / Ruční výroba
Rating / Hodnocení: 5/5