TP016 - Taodundun čajduch

300 Kč
Dostupnost: Poslední 1 kus skladem
Kód: TP016
TP016 - Taodundun čajduch
TP016 Hamster 5
Novinka Tip

Detailní popis produktu

Obecné shrnutí
Čajoví bůžci anebo čajoví duchové (chachong 茶宠) představují různé typy malých figurek, které vás doprovázejí během vašeho čajového obřadu. Tyto půvabné figurky jsou často polévány nevyužitým čajem, aby se vytvořilo pouto mezi čajomilcem a čajovým duchem. Kromě dekorativního aspektu mají čajoví mazlíčci i svůj kulturní a symbolický význam. Čajový bůžek je ručně vyrobený společností Yihong z oblasti Jiangsu. Čajový bůžek byl vyroben na zakázku pro všechny milovníky malých chlupáčků s duchapřítomně-zádumčivým výrazem.

Historie
Tradice používání čajových mazlíčků sahá až do dynastie Ming (1368-1644), zlaté éry Číny. Od té doby se tyto figurky staly nedílnou součástí čajových obřadů kombinující umění, tradice a osobního kouzlo. Tradičně byli čajoví mazlíčci vyrobeni z různých druhů hlíny podobných těm, které se používají k výrobě čajové keramiky. Zatímco čajoví bůžci často odrážejí osobnost a zájmy svého majitele, mnoho čajových duchů je inspirováno různými čínskými mýtickými bytostmi, která mají za cíl přinést svým majitelům štěstí, pohodu a prospěch.

Symbolismus
Křeček je často interpretován jako symbol píle, zvědavosti a hojnosti. Křečci jsou známi svou pracovitostí a pečlivostí při úpravě srsti, ztělesňují duch vytrvalosti a objevování. Podobně jako křečci, kteří jsou přizpůsobivý různým přírodním okolnostem, je čajový bůžek ve tvaru křečka obzvláště vhodný pro ty, kteří rádi objevují napříč čajovými horami a kteří rádi zažívají pocity úžasu a spokojenosti během čajového obřadu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Čajoví bůžci
? Producer / Výrobce: ART-07; Yihong
Height / Výška: 5,9 cm
Width / Šířka: 3,8 cm
? Material / Materiál: White clay / Bílá hlína
Production / Produkce: Hand-made / Ruční výroba
Rating / Hodnocení: 3/5