TP015 - Číča čajduch

450 Kč
Dostupnost: Poslední 1 kus skladem
Kód: TP015
TP015 - Číča čajduch
TP015 Cat 6
Novinka Tip

Detailní popis produktu

Obecné shrnutí
Čajoví bůžci anebo čajoví duchové (chachong 茶宠) představují různé typy malých figurek, které vás doprovázejí během vašeho čajového obřadu. Tyto půvabné figurky jsou často polévány nevyužitým čajem, aby se vytvořilo pouto mezi čajomilcem a čajovým duchem. Kromě dekorativního aspektu mají čajoví mazlíčci i svůj kulturní a symbolický význam. Čajový bůžek je ručně vyrobený společností Daantang z oblasti Fujian. Čajový bůžek byl vyroben na zakázku pro všechny milovníky koček a obsahuje malou roztomilou rolničku, která je umístěna kolem krku.

Historie
Tradice používání čajových mazlíčků sahá až do dynastie Ming (1368-1644), zlaté éry Číny. Od té doby se tyto figurky staly nedílnou součástí čajových obřadů kombinující umění, tradice a osobního kouzlo. Tradičně byli čajoví mazlíčci vyrobeni z různých druhů hlíny podobných těm, které se používají k výrobě čajové keramiky. Zatímco čajoví bůžci často odrážejí osobnost a zájmy svého majitele, mnoho čajových duchů je inspirováno různými čínskými mýtickými bytostmi, která mají za cíl přinést svým majitelům štěstí, pohodu a prospěch.

Symbolismus
Kočka je často interpretována jako symbol nezávislosti, zvědavosti a tajemství. Kočky jsou obecně majestátní zvířata, která propojují svět duchů a reality. Podobně jako kočky, které mají šestý smysl a tíhnout k pohodlí a eleganci,  je čajový bůžek ve tvaru kočky obzvláště vhodný pro ty, kteří hledají dokonalost a klidné prostředí během svého čajového obřadu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Čajoví bůžci
? Producer / Výrobce: ART-05; Daantang
Height / Výška: 5,8 cm
Width / Šířka: 5,2 cm
? Material / Materiál: Purple clay / Fialová hlína
Production / Produkce: Hand-made / Ruční výroba
Rating / Hodnocení: 5/5