TP013 - Tigřík čajduch

300 Kč
Dostupnost: Skladem
Kód: TP013
TP013 - Tigřík čajduch
TP013 Tiger 5
Novinka Tip

Detailní popis produktu

Obecné shrnutí
Čajoví bůžci anebo čajoví duchové (chachong 茶宠) představují různé typy malých figurek, které vás doprovázejí během vašeho čajového obřadu. Tyto půvabné figurky jsou často polévány nevyužitým čajem, aby se vytvořilo pouto mezi čajomilcem a čajovým duchem. Kromě dekorativního aspektu mají čajoví mazlíčci i svůj kulturní a symbolický význam. Čajový bůžek je ručně vyrobený společností Kangfeng z oblasti Fujian. Čajový bůžek byl vyroben na zakázku k připomenutí roka Tygra (2022).

Historie
Tradice používání čajových mazlíčků sahá až do dynastie Ming (1368-1644), zlaté éry Číny. Od té doby se tyto figurky staly nedílnou součástí čajových obřadů kombinující umění, tradice a osobního kouzlo. Tradičně byli čajoví mazlíčci vyrobeni z různých druhů hlíny podobných těm, které se používají k výrobě čajové keramiky. Zatímco čajoví bůžci často odrážejí osobnost a zájmy svého majitele, mnoho čajových duchů je inspirováno různými čínskými mýtickými bytostmi, která mají za cíl přinést svým majitelům štěstí, pohodu a prospěch.

Symbolismus
Tygr je často interpretován jako symbol síly, odvahy a odhodlání. Tygři jsou obecně majestátní zvířata oplývající velkou mírou nezávislosti a obratnosti. Podobně jako tygři, kteří sebevědomě usilují o svou kořist a překonávají nejrůznější překážky, je čajový bůžek ve tvaru tygra obzvláště vhodný pro ty, kteří trpělivě připravují svůj čaj a užívají si uvědomění během pití čaje.

Doplňkové parametry

Kategorie: Čajoví bůžci
? Producer / Výrobce: ART-04; Kangfeng
Height / Výška: 8,0 cm
Width / Šířka: 6,1 cm
? Material / Materiál: Reisin / Pryskyřice
Production / Produkce: Hand-made / Ruční výroba
Rating / Hodnocení: 5/5