TP008 - Panda čajduch

350 Kč
Dostupnost: Skladem
Kód: TP008
TP008 - Panda čajduch
TP008 Panda 5
Novinka Tip

Detailní popis produktu

Obecné shrnutí
Čajoví bůžci anebo čajoví duchové (chachong 茶宠) představují různé typy malých figurek, které vás doprovázejí během vašeho čajového obřadu. Tyto půvabné figurky jsou často polévány nevyužitým čajem, aby se vytvořilo pouto mezi čajomilcem a čajovým duchem. Kromě dekorativního aspektu mají čajoví mazlíčci i svůj kulturní a symbolický význam. Čajový bůžek je ručně vyrobený společností Kangfeng z oblasti Fujian. Čajový bůžek byl vyroben na zakázku k rozšíření druhové rozmanitosti našeho čajového zoo a vlastnostem čajového bůžka, který po zalití horkou vodou mění barvy.

Historie
Tradice používání čajových mazlíčků sahá až do dynastie Ming (1368-1644), zlaté éry Číny. Od té doby se tyto figurky staly nedílnou součástí čajových obřadů kombinující umění, tradice a osobního kouzlo. Tradičně byli čajoví mazlíčci vyrobeni z různých druhů hlíny podobných těm, které se používají k výrobě čajové keramiky. Zatímco čajoví bůžci často odrážejí osobnost a zájmy svého majitele, mnoho čajových duchů je inspirováno různými čínskými mýtickými bytostmi, která mají za cíl přinést svým majitelům štěstí, pohodu a prospěch.

Symbolismus
Panda je často interpretována jako symbol klidu, jemnosti a rovnováhy. Pandy mají obecně klidnou povahu a příznačné černo-bílé zbarvení, které je v čínské kultuře často spojeno s filozofií Yin a Yang. Podobně jako pandy, které si potrpí na šťavnatý bambus a poklidný život v přírodě, je čajový bůžek ve tvaru pandy obzvláště vhodný pro ty, kteří hledají rovnováhu mezi svým osobním a profesním životem, a kteří rádi pozorují měnící se barvy, chutě a vůně s každým šálkem čaje.


Doplňkové parametry

Kategorie: Čajoví bůžci
? Producer / Výrobce: ART-04; Kangfeng
Width / Šířka: 6,5 cm
Lenght / Délka: 8,5 cm
? Material / Materiál: Reisin / Pryskyřice
Production / Produkce: Hand-made / Ruční výroba
Rating / Hodnocení: 3/5