TP007 - Liška čajduch

350 Kč
Dostupnost: Skladem
Kód: TP007
TP007 - Liška čajduch
TP007 Fox 5
Novinka Tip

Detailní popis produktu

Obecné shrnutí
Čajoví bůžci anebo čajoví duchové (chachong 茶宠) představují různé typy malých figurek, které vás doprovázejí během vašeho čajového obřadu. Tyto půvabné figurky jsou často polévány nevyužitým čajem, aby se vytvořilo pouto mezi čajomilcem a čajovým duchem. Kromě dekorativního aspektu mají čajoví mazlíčci i svůj kulturní a symbolický význam. Čajový bůžek je ručně vyrobený společností Taoyuanfang z oblasti Fujian. Čajový bůžek byl vyroben na zakázku k rozšíření druhové rozmanitosti našeho čajového zoo.

Historie
Tradice používání čajových mazlíčků sahá až do dynastie Ming (1368-1644), zlaté éry Číny. Od té doby se tyto figurky staly nedílnou součástí čajových obřadů kombinující umění, tradice a osobního kouzlo. Tradičně byli čajoví mazlíčci vyrobeni z různých druhů hlíny podobných těm, které se používají k výrobě čajové keramiky. Zatímco čajoví bůžci často odrážejí osobnost a zájmy svého majitele, mnoho čajových duchů je inspirováno různými čínskými mýtickými bytostmi, která mají za cíl přinést svým majitelům štěstí, pohodu a prospěch.

Symbolismus
Králík je často interpretován jako symbol plodnosti, prosperity a povzbuzení. Králíci jsou obecně hbitá a uvědomělá zvířata hledající rovnováhu mezi odpočinkem a stavem bdělosti. Podobně jako králíci, kteří si potrpí na rostlinou stravu, je čajový bůžek ve tvaru králíka zvláštně vhodný pro ty, kteří zasněně hledí do budoucna a dokáží rozjímat o funkci všehomoucna během čajového obřadu.

Liška je často interpretována jako symbol chytrosti, přizpůsobivosti a tajemnosti. Lišky mají obecně osobitý důvtip a schopnost orientovat se v složitých situacích. Liška je také považována za zvíře, které spojuje duchovní svět s pozemským světem. Podobně jako lišky, které neustále hledají nová dobrodružství a harmonii, je čajový bůžek ve tvaru lišky obzvláště vhodný pro ty, kteří si užívají uvědomění, klid a hlubokou moudrost v každém šálku čaje během čajového obřadu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Čajoví bůžci
? Producer / Výrobce: ART-03; Taoyuanfang
Width / Šířka: 7,0 cm
Lenght / Délka: 10,0 cm
? Material / Materiál: Reisin / Pryskyřice
Production / Produkce: Hand-made / Ruční výroba
Rating / Hodnocení: 4/5