TP006 - Zajda čajduch

250 Kč
Dostupnost: Skladem
Kód: TP006
TP006 - Zajda čajduch
TP006 Bunny 3
Novinka Tip

Detailní popis produktu

Obecné shrnutí
Čajoví bůžci anebo čajoví duchové (chachong 茶宠) představují různé typy malých figurek, které vás doprovázejí během vašeho čajového obřadu. Tyto půvabné figurky jsou často polévány nevyužitým čajem, aby se vytvořilo pouto mezi čajomilcem a čajovým duchem. Kromě dekorativního aspektu mají čajoví mazlíčci i svůj kulturní a symbolický význam. Čajový bůžek je ručně vyrobený společností Tongdaotang z oblasti Jiangsu, kde žije Shanshanina sestra. Čajový bůžek byl vyroben na zakázku k připomenutí roka zajíce (2023).

Historie
Tradice používání čajových mazlíčků sahá až do dynastie Ming (1368-1644), zlaté éry Číny. Od té doby se tyto figurky staly nedílnou součástí čajových obřadů kombinující umění, tradice a osobního kouzlo. Tradičně byli čajoví mazlíčci vyrobeni z různých druhů hlíny podobných těm, které se používají k výrobě čajové keramiky. Zatímco čajoví bůžci často odrážejí osobnost a zájmy svého majitele, mnoho čajových duchů je inspirováno různými čínskými mýtickými bytostmi, která mají za cíl přinést svým majitelům štěstí, pohodu a prospěch.

Symbolismus
Králík je často interpretován jako symbol plodnosti, prosperity a povzbuzení. Králíci jsou obecně hbitá a uvědomělá zvířata hledající rovnováhu mezi odpočinkem a stavem bdělosti. Podobně jako králíci, kteří si potrpí na rostlinou stravu, je čajový bůžek ve tvaru králíka zvláštně vhodný pro ty, kteří zasněně hledí do budoucna a dokáží rozjímat o funkci všehomoucna během čajového obřadu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Čajoví bůžci
? Producer / Výrobce: ART-01; Tongdaotang
Height / Výška: 4,6 cm
Width / Šířka: 4,2 cm
Lenght / Délka: 5,5, cm
? Material / Materiál: White clay / White hlína
Production / Produkce: Hand-made / Ruční výroba
Rating / Hodnocení: 3/5