TP004 - Mrňous čajduch

750 Kč
Dostupnost: Skladem
Kód: TP004
TP004 - Mrňous čajduch
TP004 Tiny 9
Novinka Tip

Detailní popis produktu

Obecné shrnutí
Čajoví bůžci anebo čajoví duchové (chachong 茶宠) představují různé typy malých figurek, které vás doprovázejí během vašeho čajového obřadu. Tyto půvabné figurky jsou často polévány nevyužitým čajem, aby se vytvořilo pouto mezi čajomilcem a čajovým duchem. Kromě dekorativního aspektu mají čajoví mazlíčci i svůj kulturní a symbolický význam. Čajový bůžek je ručně vyrobený Qingwu Liu, místním umělcem z oblasti Jiangsu, kde žije Shanshanina sestra. Čajový bůžek byl vyroben na zakázku ve snaze zdůraznit silné pouto mezi divokými slony v Xishuangbanně a čajovým bůžkem.

Historie
Tradice používání čajových mazlíčků sahá až do dynastie Ming (1368-1644), zlaté éry Číny. Od té doby se tyto figurky staly nedílnou součástí čajových obřadů kombinující umění, tradice a osobního kouzlo. Tradičně byli čajoví mazlíčci vyrobeni z různých druhů hlíny podobných těm, které se používají k výrobě čajové keramiky. Zatímco čajoví bůžci často odrážejí osobnost a zájmy svého majitele, mnoho čajových duchů je inspirováno různými čínskými mýtickými bytostmi, která mají za cíl přinést svým majitelům štěstí, pohodu a prospěch.

Symbolismus
Slon je často interpretován jako symbol síly, stability, moudrosti, paměti a harmonie. V Číně lze divoké slony nalézt pouze v provincii Yunnan, zejména v autonomní prefektuře Xishuangbanna, odkud pochází Shanshan. Zatímco místní lidé mají ze slonů kvůli jejich velikosti strach, občasné střety mezi lidmi a slony jsou většinou poklidná. Podobně jako sloni, kteří rádi spí mezi čajovými stromy a holdují různým radostem podél řek, je čajový bůžek ve tvaru slona zvláště vhodný pro ty, kteří mají rádi vodu a věnují pozornost různým aspektům vody během čajového obřadu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Čajoví bůžci
? Producer / Výrobce: ART-02; Qingwu Liu
Height / Výška: 4,5 cm
Width / Šířka: 5,0 cm
Lenght / Délka: 4,5 cm
? Material / Materiál: Zisha Yixing clay / Zisha Yixing hlína
Production / Produkce: Hand-made / Ruční výroba
? Rating / Hodnocení: 5/5