TP003 - Žabák čajduch

300 Kč
Dostupnost: Skladem
Kód: TP003
TP003 - Žabák čajduch
TP003 Froggy 5
Novinka Tip

Detailní popis produktu

Obecné shrnutí
Čajoví bůžci anebo čajoví duchové (chachong 茶宠) představují různé typy malých figurek, které vás doprovázejí během vašeho čajového obřadu. Tyto půvabné figurky jsou často polévány nevyužitým čajem, aby se vytvořilo pouto mezi čajomilcem a čajovým duchem. Kromě dekorativního aspektu mají čajoví mazlíčci i svůj kulturní a symbolický význam.

Historie
Tradice používání čajových mazlíčků sahá až do dynastie Ming (1368-1644), zlaté éry Číny. Od té doby se tyto figurky staly nedílnou součástí čajových obřadů kombinující umění, tradice a osobního kouzlo. Tradičně byli čajoví mazlíčci vyrobeni z různých druhů hlíny podobných těm, které se používají k výrobě čajové keramiky. Zatímco čajoví bůžci často odrážejí osobnost a zájmy svého majitele, mnoho čajových duchů je inspirováno různými čínskými mýtickými bytostmi, která mají za cíl přinést svým majitelům štěstí, pohodu a prospěch.

Symbolismus
Žábák je často interpretován jako symbol prosperity, hojnosti a vnitřního klidu. V kontextu čajového obřadu je spjat s osobním růstem, nepřetržitou cestou a přizpůsobením se měnícím okolnostem. Tito živočichové jsou známí tím, že prospívají v divokých prostředích a klidných místech mimo civilizaci. Podobně jako žáby a ropuchy, které tráví většinu svého času ve vodě, je čajový bůžek ve tvaru žabáka vhodný zejména pro ty, kteří mají rádi vodu a věnují pozornost různým aspektům vody během čajového obřadu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Čajoví bůžci
? Producer / Výrobce: ART-03; Xinjie
Lenght / Délka: 6,0 cm
Width / Šířka: 3,2 cm
? Material / Materiál: High temperature clay / Vysoko teplotní hlína
Production / Produkce: Machine-made / Strojově vyrobeno
? Rating / Hodnocení: 5/5